Hotel Status
| WiFi Wi-Fi | Mad/Drikke Restaurant | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr ikke tilladt |
Hotel Status tilbyder sine gæster en komfortabel indkvartering i Jaguarão.
Det ligger 4 km fra Doméstico og 4,1 km fra Igreja Imaculada Conceição. Det ligger 154 km fra Bagé.
Hotellet tilbyder gæsterne en række spisemuligheder i nærheden såsom Barranco Parrillada y Restaurant og Grelhados Batuva.
- Lokale seværdigheder
- Square Dr Alcides Marques900 m
- Esperanca-teateret1,1 km
- Matriz Divino Espirito Santo-kirken850 m
- Mercado Publico Municipal de Jaguarao700 m
- Comendador Azevedo-pladsen1,4 km
- Dr. Carlos Barbosa Goncalves-museet1,1 km
- Igreja Imaculada Conceição1,3 km
- Maua Bridge1 km
- Togstationer
- Rio Branco Railway Station2,5 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Kæledyr ikke tilladt
Måltider og drinks
- Restaurant
På værelset
- Klimaanlæg
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i et Hotel Status?
Et Hotel Status giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Hotel Status?
Kunder bør tjekke ud fra det Hotel Status ved 15:00. - ❓
Hvad er afbestillingspolitikken, der tilbydes i Hotel Status?
Hotel Status giver gratis afbestilling. For mere information er du velkommen til at kontakte ledelsen.